İletişime Geçin

Sivas Cad.Göksu Apt.143/C Melikgazi/Kayseri

Ev Alarm Sistemleri

Ev Alarm Sistemleri : Bir güvenlik sistemi kontrol paneliyle baslar. Kontrol paneli güvenlik sisteminin beynidir ve merkezi bilgisayar gibi çalışır. Kablolu ve kablosuz modelleri vardır. Evinizin veya is yerinizin belirli yerlerinden çeşitli detektörler kontrol paneline bağlanır. Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve detektörler herhangi bir problem algılıyorsa, kontrol paneline bir sinyal gönderirler. Kontrol paneli de otomatik olarak alarm merkezini arayarak durumun rapor edilmesini sağlar.

1. Alarm Paneli: Alarm sisteminin tüm fonksiyonlarini yönlendiren ve tüm ekipmanin bagli oldugu merkezdir. Tipine göre kablolu ve kablosuz olarak dedektörler ile haberlesebilir.

2. Sifre Paneli: Alarm sisteminin yönetiminin yapildigi cihazdir. Alarmin kurulmasi, çözülmesi islemleri sifre paneli üzerinden yapilir. Birden çok kisiye sifre verilebilir.

3. Hareket Dedektörü (PIR Dedektör): Isi yayan belli bir hacimdeki canlinin hareketini algilayan dedektördür. Evcil hayvan bulunan evlerde kullanilmak üzere tasarlanan, hayvan algilamayan modelleri mevcuttur.

4. Manyetik Kontak: Kapi, pencere, havalandirma kapagi, sürgülü kapi ya da yerinden oynatildiginda sorun olabilecek her türlü esyada kullanilir. Manyetik kontak kullanilan tüm elemanlar, açilmasi durumunda alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise alarmi harekete geçirecektir.

5. Panik Butonu: Acil durumlarda manuel olarak alarm vermek için kullanilir. Kullanildigi durumlarda alarm merkezine direkt çagri yapilmasini saglar.

6. Gaz Dedektörü: Ortalama yayilmis gazlarin yogunlugunu algilar ve gaz kaçagi durumunda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu degilse dahi 24 saat çalisir.

7. Duman Dedektörü: Ortamdaki duman yogunlugunu algilayarak sistemi haberdar eder. Gaz dedektörü gibi 24 saat çalisir.

8. Siren: Alarm aninda yüksek bir ses çikararak çevredeki kisileri uyarir. Harici ve dahili modelleri bulunur. Harici modelinin mekanin disina, görülebilecek bir yere yerlestirilmesi caydiriciligi artirir. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.